Padel

Padel Poznań

Połączenie tenisa i squasha

Padel jest bardzo popularną dyscypliną sportową, którą możną uprawiać w każdym wieku, zarówno rekreacyjnie, jak i wyczynowo. To nie tylko świetna rozrywka, ale także doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Ostrzegamy: ten sport wciąga!

Dlaczego warto spróbować padla?

 • Wciągająca gra już od pierwszych uderzeń
  Atutem padla jest to, że można grać satysfakcjonujące wymiany już od pierwszego wejścia na kort. Dzieje się tak dlatego, że piłka nie wlatuje na aut, a krótką rakietą do padla łatwo manewrować. Duże znaczenie ma także możliwość dopasowania tempa do poziomu graczy co sprawia że w ciągu kilkunastu minut każdy kto chwyci za rakietę zaczyna grać i świetnie bawić się na korcie.
 • Liczne korzyści zdrowotne
  Ten ogólnorozwojowy trening daje szybkie efekty w poprawianiu kondycji i sylwetki – wysmukla ramiona i łydki, rzeźbi uda i pośladki. Jak każdy ze sportów rakietowych, poprzez swój interwałowy wymiar, zmniejsza stres i prowadzi do uwalniania endorfin.
 • Towarzyski wymiar gry
  Jako że w padla gra się w 4 osoby sukces zależy od współpracy partnerów po tej samej stronie siatki. Zawodnicy muszą się tak dopasować i zsynchronizować, aby skutecznie odpierać ataki przeciwników. Taka gra to niezwykle przyjemny sposób na wspólne spędzenie czasu w większym gronie. Wiadomo przecież że sukces najlepiej świętuje się z kimś, a porażkę również łatwiej znieść wspólnie.
 • Sport dla każdego
  To sport dla każdej osoby bez względu na wiek, płeć czy umiejętności. Jako że jest mniej wymagający technicznie i kondycyjnie niż tenis i squash cieszy się powodzeniem również wśród dzieci oraz seniorów. Specyfika dyscypliny sprawia, że nie obciąża stawów, a przy okazji wprowadza wiele elementów treningu ogólnorozwojowego.

Zasady gry

Celem gry w padla jest uderzenie rakietą piłki w taki sposób, by odbiła się co najmniej dwa razy na polu przeciwnika. Gra się w debla – po każdej stronie siatki jest drużyna składająca się z dwóch zawodników. Serwis zawsze wykonywany jest z dołu. Punktacja jest taka sama jak w tenisie. Kort od tenisowego różni się tym, że ma ścianki boczne i tylne, czym przypomina bardziej kort do squasha. Dodatkowo przestrzeń jest tu mniejsza niż w przypadku tenisa, co realnie wpływa na dynamikę gry – zdecydowanie przećwiczysz tu refleks i koordynację!

Cennik

Cennik wynajmu kortów do Padla Cena jednostkowa za 1h

Poniedziałek - Piątek Płatność jednorazowa
7:00 - 11:00 80 zł
11:00 - 15:00 60 zł
15:00 - 23:00 80 zł
Weekend 80 zł
Wypożyczenie rakiety 30 zł

W/w ceny brutto obowiązują przy stawce 8% VAT. W przypadku zmiany stawki VAT ceny brutto ulegną zmianie.

SPORT & BEAUTY Fabianowo

ul. Kowalewicka 14
60-002 Poznań

Kontakt
+48 618 300 999
centrum@fabianowo.com.pl
Godziny otwarcia
PN-PT 7.00 - 23.00
SO-N 8.00 - 21.00