Tenis plażowy

Tenis plażowy

Wakacyjna zabawa dla aktywnych

Tenis plażowy jest bardzo łatwą i przyjemną formą aktywności! Techniki i zasad tenisa plażowego można nauczyć się już na pierwszych zajęciach. Ta niezwykle aktywująca zabawa to połączenie tenisa ziemnego, badmintona i siatkówki plażowej. Beach Tennis jest dla każdego, a swoją formą przepełnioną zabawą i radością zachęca każdego do brania aktywnego udziału w grze. SPRÓBUJ I TY.

Zasady gry

Tenis plażowy oferuje doskonały trening cardio, który jest wysoce aerobowy, ale ma niewielki wpływ na kolana i stawy dzięki praktyce na piasku. Podobnie jak w tradycyjnym tenisie, tenis plażowy zachowuje większość zasad i punktacji w tenisie (15/30/40). Wprowadzono modyfikacje, aby dostosować się do poruszania się po piasku i do szybszego tempa gry.

Piłka nie może dotknąć ziemi. W związku z tym sport jest rozgrywany wyłącznie z woleja. Dzięki tej zasadzie tenis plażowy jest szybką, intensywną i ekscytującą grą. Punkty zaczynają się od podania i kończą, gdy piłka dotknie ziemi, zmuszając graczy do nurkowania, aby dotrzeć do trudnych zagrań, podobnych do gry w siatkówkę. Podobnie jak w tenisie, celem jest odbicie piłki tylko jednym uderzeniem, tak aby dotarła do przeciwnej strony siatki.

W sporcie tym używa się piłeczki tenisowej z obniżonym ciśnieniem, która pozwala na dłuższe rajdy, ponieważ porusza się w powietrzu wolniej niż zwykła piłka tenisowa.

Warsztaty tenisa plażowego z wykwalifikowanymi trenerami z Beach Tennis Poznań:

  • Anna Morkowska
  • Adam Rapeła

 

Cennik wynajmu kortów plażowych

PN - PT Płatność jednorazowa za 1h Karnet bez limitu wejść *
7:00 - 21:00 10 zł / os. 50 zł / os.
Wypożyczenie rakiety 10 zł

 * UWAGA: ze względu na promocyjny charakter oferty, karnet obowiązuje od dnia zakupu do końca bieżącego miesiąca dla 1 osoby.

Przed każdą grą konieczność zgłoszenia się do recepcji w celu weryfikacji.

SPORT & BEAUTY Fabianowo

ul. Kowalewicka 14
60-002 Poznań

Kontakt
+48 618 300 999
centrum@fabianowo.com.pl
Godziny otwarcia
PN-PT 7.00 - 23.00
SO-N 8.00 - 21.00