Tenis

Korty tenisowe Poznań

Inny wymiar standardu

Najwyższa jakość kortów do tenisa w Poznaniu, wynikająca z ich precyzyjnego wykonania, sprosta najbardziej wymagającym klientom. Dwa korty wewnętrzne posiadają najwyższej klasy nawierzchnię dywanową SCHOPP o właściwościach antyalergicznych. Korty posypane są granulatem, który umożliwia kontrolowany poślizg. Warstwa gumy pod wykładziną zapewnia graczom amortyzację dla stawów. Dwa korty znajdują się w halach z półprzezroczystym, okrągłym dachem. Rozwiązanie to powoduje efekt dziennego oświetlenia. W godzinach wieczornych odpowiednie warunki oświetleniowe zapewnia 12 lamp 400 watowych. System grzewczy zapewnia stałą temperaturę na kortach w sezonie jesienno-zimowym. Z kolei w okresie letnim odpowiednią aurę zapewniają rozsuwane ściany boczne obu hal. Nawierzchnia kortu zewnętrznego to sztuczna trawa.

czytaj więcej

Nauka gry

Zaufaj doświadczeniu i kwalifikacjom

Jeśli chcesz zgłębiać tajniki kunsztu tenisowego niezależnie od poziomu zaawansowania, czeka na Ciebie wykwalifikowany team trenerów, dogodne warunki trenowania przez cały rok oraz fantastyczna, motywacyjna atmosfera. Kadra instruktorska ma wieloletnie doświadczenie oraz sukcesy zawodnicze w rozgrywkach PZT, ATP czy WTA. W zależności od indywidualnych predyspozycji stworzyliśmy rozmaite rozwiązania treningów indywidualnych oraz grupowych. Kompleksowość Klubu z sukcesem pozwala na wszechstronne przygotowanie. Od zawodów do treningów technicznych tenisa w Poznaniu po ogólnorozwojowy na siłowni wyposażonej w nowoczesny sprzęt. Pełnowartościowe treningi pozwalają na maksymalizacje efektów zawodników każdej kategorii, zwiększenie wydolności, poprawienie kondycji, siły oraz dynamiki uderzeń, niwelowanie ryzyka kontuzji w sporcie zawodowym i amatorskim.

Liga tenisowa

Gwarancja współzawodnictwa przez cały rok!

Proponujemy możliwość cyklicznych spotkań z różnymi zawodnikami i stylami gry. Wiek nie ma znaczenia, liczy się poziom gry, jaki reprezentujesz i gra fair – play. Dbamy o regularność rozgrywek, wspólnie tworząc z uczestnikami ligi tenisowej świetną atmosferę rozgrywek, przez cały sezon już od wielu lat. Każdorazowo na zakończenie ligi organizowany jest turniej deblowy z poczęstunkiem będącym miłym jej podsumowaniem.

A jak to działa?

 • Liga ma charakter amatorski i dzieli się na ligę letnią i zimową.
 • W lidze startować mogą wszyscy zawodnicy bez ograniczeń wiekowych.
 • Liga podzielona jest na grupy według poziomu zaawansowania, w sezonie dzieli się na ekstraligę, I ligę i II ligę.
 • Warunkiem uczestnictwa w lidze jest opłacenie wpisowego w cenie 80zł.
 • Na początku rozgrywek każdy zawodnik otrzymuje tabelę z rozpisanymi meczami oraz kontakty do zawodników.
 • Za umówienie spotkania odpowiada zawsze gospodarz oznaczony w tabeli.
 • Gra trwa minimum 1,5 godziny, a cena wynajmu kortu dzielona jest na pół.
 • Nowy uczestnik ligi może się dopisać w trakcie sezonu.
 • Każdy mecz ligowym rozgrywamy w dwóch pełnych setach. Trzeci set rozgrywany jest w formie super tie – break’a do 10 punktów.
 • Punktacje:
  • wygrana w stosunku 2:0 – 4 punkty,
  • wygrana w stosunku 2:1 – 3 punkty,
  • przegrana w stosunku 1:2 – 2 punkty,
  • przegrana w stosunku 0:2 – 1 punkt,
  • walkower obustronny – nierozegrany mecz z przyczyn niezależnych od organizatora -2
   punkty,
  • walkower jednostronny – nierozegrany pojedynek z powodu nieprzystąpienia jednego z
   przeciwników do meczu -2 punkty.

Pełny regulamin oraz aktualne wyniki meczy dostępne są w STREFIE GRACZA.

TURNIEJE

Duża dawka sportowej adrenaliny!

Jeśli jesteś gotów na świetną atmosferę i rywalizację z najwyższej półki to trafiłeś idealnie. Miejsce powstało z pasji do tego sportu i nią właśnie dzielimy się organizując cykliczne eventy tenisowe.
Jeśli tylko chcesz zorganizujemy też Twój własny turniej, nic nie stoi na przeszkodzie! Będzie to świetna okazja aby spędzić czas ze znajomymi czy zintegrować się z współpracownikami w ten aktywny sposób. Skontaktuj się z nami, a na pewno staniemy na wysokości zadania i zamienimy Twoją wizję zawodów, w rzeczywistość dbając o obsługę organizacyjną i gastronomiczną.

tenis poznań

Szkółka tenisowa dla dorosłych

Tenis Express – gwarancja efektów i dobrej zabawy

Nie ważne, czy zaczynasz, czy kontynuujesz tenisową edukację. Prowadzimy szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania. Jest to znakomite rozwiązanie na każda kieszeń, umożliwiające naukę i doskonałą zabawę w dogodnych warunkach. Zajęcia prowadzone są w grupach 3/4 osobowych popołudniami w tygodniu i w weekendy przez cały rok. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć rozwijanie nowych pasji. Jest to ponadczasowa dyscyplina, dla każdej grupy wiekowej, która znakomicie sprawdza się przy biznesowych negocjacjach, czy jako rodzinna tradycja. Spróbuj, a my już zadbamy o Twoje umiejętności i przewagę na korcie.

Tenis sposobem na rodzinną rekreację w Poznaniu? Oczywiście! Jest to sport z tradycjami, jeśli którego poznasz podstawy, możesz je stosować oraz szlifować latami na treningach i familijnych rozgrywkach. Zadbaj również o tenisową edukację swojego dziecka w SZKÓŁCE TENISOWEJ DLA DZIECI.

Polecamy

SPORT & BEAUTY Fabianowo

ul. Kowalewicka 14
60-002 Poznań

Kontakt
+48 618 300 999
centrum@fabianowo.com.pl
Godziny otwarcia
PN-PT 7.00 - 23.00
SO-N 8.00 - 21.00